- Solární ohřev vody svépomocí - solární systém s nuceným oběhem - svépomocí NE
- Solární ohřev vody svépomocí- samotížný solární systém - svépomocí ANO
Solární ohřev vody svépomocí - nucený systém
Solární systémy s nuceným oběhem jsou nejčastější formou solárních systémů instalovaných v České republice. V nabídce máme solární systémy s bojlery od 200 do 1000 litrů. Nejpoužívanější solární sety jsou s 200, 250, 300 a 400 litrovým bojlerem. Tento systém se vyznačuje možností libovolně instalovat solární zásobník dle potřeby. Nejvhodnějším místem bývá sklep, garáž, šatník apod. Záleží na vzdálenosti od alternativního ohřevu, např. kotle. Úplně nejlepší variantou však je nahrazení stávajícího bojleru solárním zásobníkem. Hydraulické zapojení, místo umístění by jste měli volit po dohodě s instalatérem. Solární ohřev vody svépomocí u tohoto typu systému doporučujeme pouze zkušeným uživatelům.
Solární ohřev vody svépomocí - co nás čeká?
Nutno si prvně říci z čeho se takový systém skládá a jak jej správně připojit. Proč by solární systémy měli montovat jen zkušení instalatéři?
Ke svépomocné montáži solárního systému pro ohřev vody je zapotřebí speciální nářadí. Pokud se rozhodnete propojit panely s bojlerem nerezovým potrubím, což je nejsnadnější varianta i tak bude potřebovat raznici na lisování nerezových vlněnců. Pro naplnění solárního systému nemrznoucí kapalinou je nutné mít plnící vozík určený pro solární systémy. Dále budete potřebovat větší množství nemrnznoucí kapaliny, než se do systému vejde, neboť ten nemůžete jednoduše dotlakovat vzduchem, nybrž opět nemrnoucí směsí, která vám ve vozíku potom zůstane. Dále je nutné přesné hydraulicky propojit solární panely a solární zásobník.
Můžeme potvrdit, že jsme narazili na mnoho instalatérů, kteří si se solárním systémem poradit zkrátka neumí. Další nutností je znalost a seřízení, připojení solární regulace, pokud to systém vyžaduje nastavení speciálních ochranných programů solárního systému a podobně.
Pokud jste se však rozhodli realizovat svépomocí, doporučujeme článek s radou jak na to: Realizace solárního systému svépomocí
Solární ohřev vody svépomocí - bez čeho se neobejdete?
- speciální tlakovací vozík pro solární systémy
- nemrznoucí kapalina navíc cca 10 l
- lisovací pomůcky pro nerezové vlněnce
- speciální těsnící nitě pro solární systémy
- speciální lepidla na závitové spoje solárního systému
- atypické klíče pro dotažení armatur
- kompresor
- zkušenosti s lisování
- zkušenosti se správným hydraulickým zapojením
- zkušenosti v oblasti el. zapojení solárního regulátoru
- zkušenosti s nastavením solárního regulátoru
- zkušenosti se správnou volbou tlaku v expanzní nádobě
- zkušenosti s natlakováním solárního systému
- zkušenosti s montáží a propojením solárních panelů
Vzhledem k výše jmenovaným doporučujeme solární systém nechat nainstalovat zkušenou firmou. Vyhnete se tak poškození solárního systému. Na produkt a práci získáte záruku , ušetříte si práci a mnohé trápení. Pokud jste přesto rozhodnut pro solární ohřev vody svépomocí vybrat si můžete z naší nabídky solárních systémů ceník solárních sestav
Zhodnocení: Solární ohřev vody svépomocí - NE
Solární ohřev vody svépomocí - samotížný systém
Samotížné solární systémy se nejčastěji montují na rekreačních objektech, chatách, táborech a podobně. Tyto solární systémy prodáváme se zásobníky v objemech od 120 do 300 litrů.
Princip oběhu teplonosné kapaliny spočívá v umístění solárních kolektorů výškově pod solární zásobník. Můžete tak solární panely umístit například na střechu níže k okapům a solární bojler dát na půdu, výškově nad solární panely.
Hydraulické propojení je zde snadné. Tento solární systém dle návodu zvládne nainstalovat i zručný člověk.
Solární ohřev vody svépomocí - co budete potřebovat?
- samotížný solární systém je bez oběhového čerpadla
- není potřeba jej tlakovat
- není zapotřebí dalšího speciálního nářadí
Nabídka samotížných solárních systémů
Zhodnocení: Solární ohřev vody svépomocí - ANO
Pokud máte další dotazy, obratte se na nás, rádi vám poradíme odpovíme.