potrubi pro solarni systemy

Nerezové předizolované vlněnce- potrubí pro solární systémy

 

Používáme výhradně nerezové ohebné potrubky firmy Aeroflex. Potrubí dodáváme v délkách od 10 do 30 m. Nejčastěji námi používaný typ je Alveoflex solar DN 16 hr 13. Toto potrubí pro solární systémy převyšuje svými vlastnostmi ostatní možné alternativy. Díky ohebnosti materiálu, můžete potrubí tvarovat dle individuálních požadavků, bez potřeby dalších armatur. Potrubí je vyrobeno z kvalitní nerezeové oceli AISI 316 L. Velkou výhodou je pružnost solárního potrubí. Vlivem vysokých teplot na solárním panelu dochází k pnutí materiálu. Díky spiciálním nerezovým vlněncům je toto pnutí po celé delce solárního rozvodu minimalizováno. Celé potrubí tak působí jako jeden velký kompenzátor. Další nespornou výhodou je ohebnost těchto trubek. Díky konstrukci materiálu se obejdete bez kolínek a dalších tvarovek nutných pro montáž. Potrubí si naohýbáte ručně dle potřeby. Trubky jsou opatřeny kvalitní izolací přímo z výroby. Oproti například pájení, lisování mědi je zde výhoda, minimálních teplotních ztrát. Kvalitní kaučuková izolace je chráněna folií proti UV záření. Nehrozí tak již zteření jako je tomu u dodatečně nasazované izolace.

  

Další výhody solárních trubek Alveoflex

Celistvost solárního potrubí. Celé potrubí je bez jediného spoje mezi kolektory a čerpadlovou jednotkou. Je tak vyloučena možnost průsaku nemrznoucí kapaliny kdekoliv mimo oblast spojování.

Snadná rozebíratelnost. Toto potrubí s zakončuje lisováním a osazováním jednotlivých převlečných matic. Díky tomu lze vytvořit koncovku, která nám plně nahradí šroubení.

Snadná výměna solárního těsnění. Veškeré spoje jsou těsněny naplocho. Mezi jednotlivé spoje se vkládá kvalitní bezasbestové těsnění odolávající vysokým teplotám.

Kabel na teplotní čidlo. Součástí potrubí je kabel na čidlo pro solární panely na ohřev vody. Tento kabel je společně s nerezovými vlněnci chráněn UV folií, odpadá tak další starost s dodatečnou instalací kabelu.

Ekonomická výhodné řešení. Díky minimálnímu počtu armatur potřebných na propojení dochází k vysoké úspoře finančních prostředků.

Lisované spoje. Díky možnosti toto potrubí lisovat je montáž velice rychlá a snadná.

Svěrné šroubení. Pokud je třeba, lze použít i svěrné lisovací šroubení.