Solární sprcha ParaSol - ohřev bazénu

 

Nabízíme solární sprchy ParaSol, které ohřejí vaši vodu v bazénu zcela zadarmo. Tato solární sprcha využívá sluneční energii pro ohřev vody. Jedná se o velmi úsporné řešení, protože nejsou potřeba žádné výměníky tepla a bazénová voda proudí přes tuto solární sprchu a je tak přímo ohřívána. Hlavní předností je vysoká variabilita použití těchto solárních bazénových sprch. Můžete je umístit kdekoliv na zahradě domu, rekreačních objektech.

Za použití naší solární sprchy ParaSol se stane ohřev bazénové vody velice efektivní záležitostí. Tuto sprchu lze navíc umístit na střechu domu, přístavku, na pevnou konstrukci slunečníku, nebo ji postavit přímo poblíž bazénu.

Design této solární sprchy byl inspirován sluncem. Nezávisle na sklonu této solární sprchy dochází k maximálnímu využití slunečních paprsků a jejich přenesení na tepelnou energii. Investice do ohřevu bazénové vody tímto systémem má ekologický, pozitivní přínos pro životní prostředí. Koupací sezónu si můžete naplno užít v prodlouženém období od dubna do října nebo i déle, v  závislosti na slunečním záření.

Tato solární sprcha k ohřevu bazénu a je vyrobena z vysoce kvalitního recyklovatelného plastu. Díky černé barvě dochází k maximální absorpci tepla a jeho uchovávání. Tento systém dokáže zvýšit teplotu vašeho bazénu na jaře a na podzim za slunečného dne v průměru až o 3°C, a po celou koupací sezónu minimálně o 6- 7°C. Efektivní plocha tepelného sběrače je 3.8 m2. 

Technická data solárního ohřevu vody ParaSol
efektivní plocha
3.80 m2
vnější průměr
2.24 m
hmotnost
58 kg
hmotnost po napuštění
89 kg
max. height
37 cm
celková délka trubek
195 m
vnjěší průměr trubek
20 mm
max. tlak trubky
6 bar
vodní objem kolektoru
28.6 lt
max. vzdálenost od bazénu
60 m
Max. height difference compared to the pool
18 m
max. úhel instalace
35°
počet kolektorů/ kapacita bazénu
1 Coll. per 20m3
instalace na střechu
YES
instalace na stojan
YES
instalace na zem
YES
instalace na nové a existující bazény
YES