Jak vybrat  solární systém na ohřev TUV?

 

Při výběru solárního systému k ohřevu teplé užitkové vody, vycházíme především z denní spotřeby vody. Běžně se počítá s přibližně 50l vody na osobu. I zde je ovšem vhodnější systém naddimenzovat z důvodu neočekávaného zvýšeného odběru vody. Pro rodinné domy se 2-4 osobami by tak měl postačit solární ohřívač vody o objemu 200l.  Pro rodinné domy s až 6 osobami je lépe volit zásobník alespoň 300l. Ceny jednotlivých solárních setů jsou k dispozici v aktuálním ceníku pro rok 2015. Ceník solárních systémů

Větší bojlery od velikostí 500l jsou spíše vhodné pro menší penziony. Maximální objem námi dodávaných bojlerů je 1500l. Takto dimenzovaný solární systém je vhodný pro hotely, panelové domy a domy s větší spotřebou teplé užitkové vody.

 

Solární systémy pro rodinné domy

Pro tyto domy je vhodnější volit solární systémy s nuceným oběhem. Tyto systémy díky solárním regulátorům využijí sluneční energie nejefektivněji. Celý systém je řešen jako uzavřený. Skládá se ze solárních panelů, solární regulace, čerpadlové jednotky a expanzní nádoby k vyrovnávání tlaků v systému. Na rodinné domy je možno čerpat dotace na solární systémy z SFŽP ČR až do výše 35.000,- Kč na solární ohřev TUV a 50.000,- na solární ohřev vody s podporou přitápění.

 

Solární systémy pro rekreační objekty

Pokud máme možnost umístit solární zásobník výškově nad solární panely, například na půdu, a panely umístit výškově pod zásobník, niže k okapům, pak je skvělou volbou právě samotížný solární systém. Tyto systémy pracují na samotížném principu. Teplá vody stoupá do pláště bojleru a studená klesá, čímž dochází k cirkulaci teplonosné kapaliny. Samotížné solární systémy se vyznačují vysokou životností a především bezúdržbovým provozem. Samotížné solární systémy nejsou tlakové, uzavřené, montáž tak zvládne za několik dní i zručný člověk. Tyto systémy jsou dodávány v objemu od 120 do 300l. I zde je možnost alternativního dohřevu teplé užitkové vody buď elektřinou nebo integrovaným výměníkem.

Při výběru solárního systému je lépe vybírat ze značkových solárních komponent. Dnešní trhy jsou přesyceny produkty z asijských trhů, které zdaleka nedosahují takových kvalit jako systémy vyráběné v evropě. Z tohoto důvodu dodáváme zákazníkům komponenty evropské výroby s osvědčenou životností a minimálním procentem poruchovosti. Uvažte, že investice, kterou do solárního systému vkládáte je na několik desítek let. Při výběru solárních kolektorů je lépe pátrat po původu. Mnoho solárních panelů dnes nese názvy připomínající západoevropské výrobce. Při konečné volbě nezpomínejte, že nejlevnější neznamená nejlepší. Co se týká montáže je lépe si vybrat osvědčenou firmu. Každá taková to firma zveřejňuje své reference na internetu. Vyžádejte si kontakt na již stávající majitele solárního systému. Získáte tak cenné rady a můžete si ušetřit spoustu trápení. Často se na nás obrací zákazníci jiných firem s žádostí o pomoc při opravách jejich stávajícíh solárních systému.

My našim zákazníkům nabízíme záruční i pozáruční servis, výrobky renomovaných výrobců a maximální pomoc při řešení nejrůznějších situací se solárním systémem.

dotace nová zelená úsporám na solární panely

Dotazník solárního systému

 Vyplněním dotazníku vše ještě urychlíme !
dotazník na návrh solárního systému

 

Vyplnit dotazník