Solární systémy pro ohřev TUV a přitápění

 

 

Tyto systémy jsou určeny pro rodinné domy, kde se kombinuje solární systém s dalším alternativním zdrojem jako například kotel na tuhá paliva, plyn, tepelné čerpadlo, elektrický kotel, krbová vložka. Teplo vyrobené solárními panely se ukládá do akumulační nádrže. Nejčastější využití solárních panelů v oblasti vytápění, je při použití do podlahového topení.

 

Kde je vhodné solární přitápění?

Solární ohřev TUV lze namontovat na jakýkoliv objekt, pokud se ovšem jedná o kombinaci se solárním vytápěním je vhodné, aby dům byl řádně zateplen. Největší podíl přínosu mají tyto solární systémy u nízkoenergetických, pasivních domů, kde jsou minimální tepelné ztráty. Výkon celého solárního systému je dán počtem kolektorů, přesněji řečeno absorpční plochou solárních panelů a přesným výpočtem jejich tepelných výkonů.

 

Varianty zapojení solárního ohřevu TUV s přitápěním

Je zde několik variant schématického zapojení solárního systému k vytápění a  ohřevu TUV. Sestava může být v kombinaci se solárním zásobníkem a akumulační nádobou osazenou dvěma čerpadly nebo čerpadlem a trojcestným ventilem. Priority ohřevu vody se nastaví na solárním regulátoru. Další možností je  osazení nádrže s více výměníky. Spodní výměník je napojen na solární okruh, další se dotápí alternativním zdrojem a poslední výměník slouží jako průtočný pro ohřev TUV.

 

Solární ohřev TUV a přitápění - Nová zelená úsporám C.3.2

Na solární ohřev vody a vytápění lze žádat dotace z programu Nová zelená úsporám. Tyto solární sestavy jsou ovšem finančně náročnější a vhodnost použití je nutno konzultovat s technikem přímo v místě realizace.

Pokud uvažujete nad solárním systémem k ohřevu vody a vytápění, rádi vám jej naceníme.

Kontaktní formulář pro ohřev TUV a přitápění

Dotazník solárního systému

 Vyplněním dotazníku vše ještě urychlíme !
dotazník na návrh solárního systému

 

Vyplnit dotazník