Solární panely na ohřev vody

 

Princip solárního kolektoru  spočívá v tom, že solární panely pohlcují sluneční záření a přeměňují ho na tepelnou energii. Vzhledem k očekávané životnosti solárního panelu až 30 let by měl být rám zhotoven z kvalitního a odolného materiálu.  

Konstrukce solárního panelu

  • masivní hliníkový rám
  • teplená izolace minerální vatou
  • nízkoželezité solární sklo odolné kroupám
  • hlíníková/ měděná vrstva, která slouží k pohlcování slounečního záření
  • sběrače - měděné potrubí navařené na hliníkové/ měděné pláty uvnitř kolektoru
  • těsnění EPDM pryží- výborná odolnost vysokým teplotám a UV záření

Všechny naše kolektory byly testovány v Německu a mají certifikát kvality solar Keymark.

Kolektory jsou rovněž zapsány v programu Nová zelená úsporám a vztahuje se tak na ně dotace z programu SFŽP ČR. Každý solární kolektor má svůj specifický kód SVT. Na stránkách zelená úsporám tak zjistíte konkrétní technická data jednotlivých solárních panelů, jejich účinnost, jmenovitý výkon, tepelné ztráty, váhu, provozní teploty a podobně. 

 

Solární panely k ohřevu vody

Navrhují se v závislosti na požadovaném objemu solárního zásobníku. Pro tyto účely máme již v nabídce konkrétní sestavy solárních systémů, na které lze žádat dotace z fondu životního prostředí až do výše 35.000,- Kč nebo 40% nákladů. Ceník solárního ohřevu vody - sestavy

 

Solární panely pro ohřev bazénu

Navrhuje se dle objemu ohřívané vody v bazénu. Počet kolektorů může být pak závislý na dalších skutečnostech, např. zastřešení bazénu a podobně. Pokud se rozhodnete pro solární ohřev bazénové vody, určitě je vhodné jej použít v kombinaci s ohřevem teplé užitkové vody. I jednoduchý levný solární panel k bazénu dokáže potěšit, obzvláště, když sluneční záření je zdarma, tak proč jej nevužít.

Solární ohřev vody a přitápění

Přitápění solárním systémem se dá řešit samostatně, avšak v kombinaci s ohřevem TUV je mnohem zajímavější a návratnost investice se velmi zrychlí. Nabízí se vícero variant jak tyto sestavy navrhnout, vše je velmi individuální. Konkrétní cenovou nabídku lze udělat až po obhlídce vaší nemovitosti.Na tyto systémy lze čerpad státní dotaci ve výši 50.000,- Kč z fondu životního prostředí ČR. Tato částka je omezena na max. 40% nákladů.

V nabídce máme solární kolektory renomovaných firme jako jsou Kyriazis SA, TWI a.s., Nobel EAD. Rozměry jsou 2.0 -2,6 mhrubé plochy kolektoru. Z našeho pohledu se jedná o výkonnostně a kvalitativně srovnatelné produkty. Všechny naše solární sestavy pro ohřev vody jsou s libovolně zaměnitelnými solárními panely. Z uživatelského hlediska však nevidíme žádný pádný argument proč měnit ten či onen solární kolektor.

,, Stručně řečeno, jedná se o vizuálně velmi propracované a technicky velmi zdařilé, výkonné solární kolektory"

 

Aktuální nabídka solárních panelů

Do sestav nahrhujeme solární panely Immo Logis GSS 20, solární panely Apollon Al 12 a solární panely Sun Wing.

V rozšířené nabídce dále máme kolektory od 1,5 m2 - 2,6 m2 hrubé plochy. Kolektory s možností vertikálního a horizontálního umístění.Typ solárních kolektorů v závislosti s požadavky lyra, meander. Pro tyto solární panely vyhotovujeme individuální cenovou nabídku.