Přemýšlíte o pořízení solárního ohřevu vody?

 

Abychom mohli jednoznačně odpovědět na všechny otázky, je nutné si říci, co za své peníze dostanete. Co takový systém umí a z čeho se skládá. Otázkou také je, jestli lze na váš dům namontovat solární panely. Ať již z technického hlediska nebo zda se váš objekt nenachází například v CHKO nebo památkové zóně.

 

Důvod k pořízení solárního systému na ohřev vody

Solární systémy si pořizují převážně lidé, kteří chtějí takto ušetřit za ohřev teplé užitkové vody v klasických elektrických bojlerech, ohřívají vodu plynem, nebo kotlem na tuhá paliva přes kombinovaný bojler. Dalším faktorem je i pohodlnost, kterou tento způsob ohřevu vody zákazníkům přináší.

 

Jak si stojí solární ohřev vody proti elektrickému bojleru?

Pokud máte el. sazbu D01d, D02d a D25d a přitom ohříváte vodu elektrickým proudem tak z největší pravděpodobností bude právě onen bojler největším žroutem vašich peněz. Uvažte, že ohřívače vody mají zpravidla topnou patronu o výkonu 2kW. Pokud máte sazby D01d a D02d bojler sepne jakmile se v něm ochladí voda pod hranici danou termostem. Při sazbě D25d dochází k ohřevu vody v  nízkém, osmi hodinovém tarifu. Pokud v tomto časové úseku budete vodu aktivně odebírat, může odebírat proud 8 x 2kW. A to máte za jedinný den v roce. Z našeho pohledu se tak jednoznačně vyplatí solární ohřev vody. 

 

Jaké úspory dosáhnete solárním systém proti plynovému kotli? 

Úspora za ohřev vody solárním systémem oproti ohřevu vody plynovým kotlem je individuální dle aktuálních potřeb. Zde závisí na počtu obyvatel a způsobu jakým s vodou zacházíte. Samozřejmě, že ohřev vody plynem je oproti elektrice levnější. Stejně tak je ale zase ohřev vody solárním systémem levnější oproti plynovému ohřevu. Zde záleží hlavně na vašich platbách za spotřebovaný plyn. Obrací se na nás převážně ti zákazníci, kteří za plyn platí mnohem více, než očekávají a tento přisuzují ohřevu teplé užitkové vody plynovým kotlem. Velkou roli zde hrají i další faktory technického rázu jako: velikost ohřívače vody, izolace, umístění a délka rozvodů TUV. 

 

Proč si pořizují solární systém ti, co ohřívají vodu kotlem na tuhá paliva?

Další kategorií jsou ti z vás, co mají kombinované ohřívače vody a dotápí bojler kotlem na tuhá paliva. Z jedná strany je zde žroutem elektrický proud, hlavně přes léto a období kdy není zapotřebí topit do kotle. Z druhého pohledu i otop něco stojí. Rozdělat v kotli, abyste si ohřáli vodu znamená: koupit dřevo, uhlí nebo peletky, zaplatit za dopravu, práce s rozděláním, chodit přihazovat a nakonec vybrat popel. Naproti tomu solární systém, čerpadlo spotřebovává minimální množství proudu pro svůj běh. Stačí když na krátko vysvitne slunce, solární panely se ohřejí a ihned dojde k přenosu tepelné energie. Nezapomínejte, že ohřev vody sluncem je zadarmo.

 

Co dostanete za své peníze pokud se rozhodnete pro solární systém?

Solární systém se skládá ze solárních panelů, solárního ohřívače vody, čerpadlové skupiny, solárního regulátoru, expanzní nádoby, konstrukce a dalších prvků. V naší ceně je započtena i montáž solárního systému na klíč. Navíc se nabízí skvělá příležitost využít dotací z programu Nová zelená úsporám na solární systémy. Získáte tak příspěvek až do výše 35.000,- Kč na solární systém a 5.000,- kč na vypracování projektu a energetického posudku. 

V letošním roce jsme připravili pro naše klienty NÁVRH, DOPRAVU I PROJEKT NA SOLÁRNÍ OHŘEV VODY ZADARMO. Podrobný ceník sestav solárních systémů k ohřevu TUV se vám zobrtazí po kliknutí na odkaz níže:

ceník solárních systémů na ohřev vody