Jak zjistit výkon solárních kolektorů

 

Chcete si pořídit solární systém a zajímá vás, která nabídka je atraktivnější při srovnávání výkonů jednotlivých solárních kolektorů? Bohužel vždy nemusí být reklama o výkonech kolektorů pravdivá a tak nezbyde, než aby si uživatel vše sám ověřil. První musíme znát jednotlivé názvy solárních kolektorů, abychom věděli co budeme hledat a srovnávat. Navštívíme stránky www.solarkeymark.dk  a do vyhledávacího pole napíšeme název solárního kolektoru. Viz obrázek 1.

jak zjistit vykon solarnich panelu

 

Zobrazí se nám výpis jednotlivých solárních kolektorů, které nesou označení Solar Keymark. Vybereme kolektor, který si chceme ověřit a otevřeme si link DataSheetLink. V nové okně se nám otevře pdf atest solar keymark solárního kolektoru. Dle obrázku 2 se zaměříme na solární kolektor Sun Wing T4 Alu 2.6

Z tabulky vyčteme výkon solárního kolektoru při G= 1000W/m2 . Tato hodnota určuje maximální výkon kolektoru pro nulové ztráty a vysokou hladinu záření. Myslete však na to, že výkon solárního kolektoru je především křivka závislá na provozních a klimatických podmínkách.

Výkon solárního kolektoru Sun Wing

 

Líbil se vám článek? Sdílejte jej prosím