Nová zelená úsporám a dotace na solární systémy

Od roku 2013 lze získat dotace na solární systémy z programu Nová zelená úsporám. Čtvrtým rokem běží úspěšně program Nová zelená úsporám, který dotuje solární kolektory pro rodinné domy částkou až 35.000,- Kč na ohřev vody, a 50.000,- Kč na ohřev vody s přitápěním.  Tato částka výrazně napomáhá při rozhodování zda si solární systém pořídit. Po odečtení dotace se ceny pohybují v cenách od 54.000,- Kč do 100.000,- Kč. Zefektivní se tak několikanásobně návratnost solárního zařízení.

Naše firma patří mezi odborné dodavatele a vlastníme všechny potřebné certifikáty pro montáž solárních kolektorů v rámci dotačních programů. Pro zákazníky zajišťujeme kompletní realizace od A do Z. Navrhneme vhodný solární systém. Provedeme odborně montáž a zaškolíme objednatele. Zajistíme vypracování projektové dokumentace a energetického posudku, podáme za vás žádost o dotaci na státním fondu životního prostředí a tuto žádost elektronicky odešleme na krajské pracoviště. Mezi nutné podmínky pro získání dotace patří, aby byl objekt zkolaudován jako objekt k trvalému bydlení nebo rodinný dům. Další podmínky jsou kladeny s důrazem na realizační firmu a solární kolektory, kde se posuzuje % podíl pokrytí teplou užitkovou vodou a podobně.

Naše firma úzce spolupracuje a odesílá žádosti o dotaci na krajské pracoviště v Českých Budějovicích. V průběhu let se zlepšila rychlost a administrativa žádostí o dotaci. Schvalování probíhá velmi rychle a profesionálně převážně díky přispění pracovníků SFŽP ČR. Jmenovitě vyzdvihneme pečlivost jednotlivých pracovníků krajské pobočky SFŽP ČR: Radek Thér, Markéta Pavlová a Petr Švanda. Toto pracoviště jako primární jsme vybrali na základě výborné spolupráce a výkonu jednotlivců, kteří dělají maximum proto, aby vaše žádost byla řádně a včas schválena. V případě doplňujících informací či nedostatků aktivně a bez prodlení řeší nastalou situaci.