Pojmy a dojmy u solárních systémů

Jsou vám povědomé tyto výrazy?

  • nejúčinnější solární kolektory
  • nabízíme 10, 20, 30 let záruku
  • návratnost solárního systému 3-5 let
  • účinnost solárních systémů 99%
  • nejlepší účinnost ve své třídě
  • solární vakuové trubice odolné kroupám
  • výkony solárních kolektorů x kW

Co nám firmy podsouvají?

Pracujme s argumenty. Reálně hodnoťme co je a co není možné. Při dimenzování solárních systémů je nutno zvážit velké množství faktů. Jedná se o: správné nadimenzování solárního zásobníku a jeho způsob alternativního ohřevu. K tomu správně nadimenzujme solární kolektory, vyberme typ, který bude pro zákazníka vhodný. Jaká je skutečná spotřeba teplé vody v domácnosti? Kolik stojí aktuálně ohřev vody za rok, a  jak se vyvíjela cena ohřevu v minulosti až 10 let. Jaká je orientace vaší střechy vůči světovým stranám a  jaký je sklon střechy.  V jaké lokalitě se nacházíte, zda v severních Čechách nebo na jižní Moravě. Co od solárního systému očekáváte? Zjistěte vše o stagnaci solárních kolektorů.

Ptejte se, ptejte se a budete se solárním systémem spokojeni. Mějte na paměti, že každý správný obchodník by měl dokázat odpovědět na každou vaši otázku.

Dáme vám 2 typy, které napoví o zkušenostech firmy, kterou jste oslovili. Zeptejte se na výkon solárního kolektoru při 30 K (Kelvinech). Další dotaz položte ve stylu jaký je rozdíl mezi 0 K a 30 K.  Můžete položit také otázku jak je absorbér svařen, zda ultrazvukem či laserem apod. Jakou metodou je spojen rám kolektoru? Nýtováním či lepením nebo jinou metodou? Nechte si vysvětlit optimální sklon solárního kolektoru v souvislosti s očekávanými teplenými zisky jednotlivých ročních období.

Čím více se budete tázat na jednotlivé specifika solárního systému a jeho příslušenství, tím více budete se solárním systémem do budoucna spokojeni. Získejte fundované odpovědi na vaše otázky a zvolte si profesionální firmu v oblasti solárního ohřevu vody oproti frontě obchodních zástupců.