Co byste měli vědět, než si pořídíte solární systém 

  • Patříme mezi profesionály v oblasti solárních systémů

Jsme přímí dovozci solárních systémů do České republiky. Našim zákazníkům dodáváme prémiové produkty za velice výhodné ceny. Zajišťujeme montáže solárních systémů k ohřevu vody, jejich napojení na vodovodní či studniční řád, připojení k alternativním zdrojům jako jsou: krbová kamna, kotel na tuhá paliva, tepelná čerpadla, plynový kotel a podobně. Naše solární systémy jsou výhradně evropského původu, vyráběné renomovanými nadnárodními společnostmi. Pro tyto systémy nabízíme rozšířené záruky a plný záruční i pozáruční servis.  

  • Dotace Nová zelená úsporám na solární systémy

Jsme registrovaní v seznamu odborných dodavatelů dotačního programu Nová zelená úsporám vedený SFŽP ČR. Specializijeme se v ohřevech vody solárními kolektory. Všechny naše produkty splňují podmínky pro přiznání dotací. Získat tak můžete až 40% svých nákladů pro pořízení solárního systému. Výše podpory byly ze strany SFŽP ČR stanoveny do maximální vyše 35.000,- korun na ohřev vody a 50.000,- korun na solární systém k ohřevu vody a přitápění. Vyřídit dotace není jednoduché a proto jsme tuto agendu převzali za vás. Zákazníkům zajištujeme podání žádosti o dotaci na solární ohřev vody my! Odpadnou vám tak starosti a  v  klidu si můžete užít full service, který vám poskytujeme. Více o dotacích na solární ohřev vody se dočtete v sekci, kterou jsme pro toto vyhradili v horním menu stránky.

  • Solární systémy určené k ohřevům vody

V základní cenové nabídce máme solární systémy - sety určené pro ohřev vody pro rodiny od 2 do 10 osob. V případě zájmu o jiný typ solárního systému, nás neváhejte kontaktovat, rádi vám jej naceníme. Ceny začínájí na 54.500,- Kč vč. DPH po odečtení státní dotace. V rámci této ceny nabízíme klientům poptávajících solární systém, návrh, dopravu a projekt zdarma! Více o dotacích na solární ohřev vody se dočtete v předcházejícím odstavci nebo přímo v sekci, kterou jsme pro toto vyhradili. Dotace z programu Zelená úsporám. Na všechny naše systémy pro ohřev vody můžete získat dotaci ve výši 35.000,- Kč.

  • Solární systémy pro ohřev vody a přitápění

Tuto volbu by měli zvážit předevšim ti z vás, kdo vlastní nízkoenergetické, pasivní domy. Solární ohřev vody k přitápění je rozhodně vhodnější použít pro podlahové vytápění, než pro klasické radiátory. Na tyto systémy lze žádat dotace 40% nákladů a do maximální částky 50 tis Kč. Ceny stanovujeme individuálně v závislotosti na dané poptávce. Náš technik si s vámi sjedná schůzku, probere vaše požadavky, co od solárního systému očekáváte a my vám navrhneme výkonově a finančně nejvhodnější řešení. Pokud se zajímáte o solární ohřev vody a přitápění můžete nás rovnou kontaktovat. Kontaktní formulář pro solární ohřev a přitápění

  • Solární ohřev vody bazénu

V teplých letních dnech většina solárních systémů generuje přebytečné teplo, které lze dále pak použít například k ohřevu vody bazénu. Systém se napojí na dostatečně dimenzovaný bazénový výměník a solární regulace se o vše postará za Vás. Pokud patříte mezi fandy solárního ohřevu bazénu, rádi vám navrhneme vhodné řešení. Máme v nabídce bazénové výměníky různých typů a výkonů.

  • Návratnost solárních systémů

Vzhledem k stále narůstajícím cenám energií se investice do solárního systému stala velice výhodnou a návratnost díky podpoře ze strany životního prostředí se výrazně zkrátí. Výkon celé solární sestavy je dán především počtem panelů a to v přímé závislosti na vaší volbě, zda solárním systémem chcete vodu jen ohřívat nebo i přitápět.

  • Složení solárního systému a jednotlivé použití prvků

Solární systém se skládá ze solárních kolektorů, bojleru pro solární systém, solární regulace, čerpadlové jednotky, expanzní nádoby, propojovacího materiálu a konstrukce pro uchycení solárních kolektorů. Jednotlivé prvky svým názvem vypovídají o druhu použití. 

Solární kolektory

Solární kolektory slouží na ohřev TUV, bazénu či k přitápění. Liší se velikostí a typem. Můžete mít deskové, ploché panely nebo vakuové trubicové. Na našem trhu je více typů solárních kolektorů, přes deskové ploché kolektory typu lira - meander až po vakuové ploché, vakuové trubicové a podobně. My dáváme přednost deskovým kolektorům. Důvody jsou ryze technického, praktického typu v  závislosti na našich klimatických podmínkách.

Všechny solární kolektory v naší nabídce splňují dotační požadavky programu Nová zelená úsporám. Solární kolektory byly testovány akreditovanými laboratořemi v Německu a jsou označeny značkou SOLAR KEYMARK.

Ohřívače vody pro solární systémy

Solární ohřívače mají buď jeden nebo dva výměníky v závislosti na potřebě zákazníka. Spodní, primární výměník slouží ve většině případů pro napojení solárních panelů. Na horní výměník se napojuje jakýkoliv alternativní dohřev, plynový kotel, kotel na tuhá paliva atd. K ohřevům vody lze využít i elektrické topné patrony, závisí na velikosti bojleru,  výkon el. patrony 2 kW a výše. Každý bojler je opatřen ochranou anodovou tyčí. Po dvouletém provozu by mělo dojít ke kontrole bojleru. Měl by být vyčištěn od vodního kamene a dalších nečistot. Životnost anody v bojleru se mění v závislosti na tvrdosti a chemickém složení vody.

Regulace pro solární systémy

V dnešní době je to „řídící mozek" solárního systému. Dodáváme kvalitní regulace firem Sorel, Resol a Tech. Jejich  software je velmi pokročilý a nabízí nepřeberné množství uživatelskéhho nastavení. Vybrat si lze z jednotlivých schémat zapojení solárního systému, kdy lze ovládat jedno či více čerpadel, bázenové výměníky, trojcestné ventily a podobně. Tyto regulace mají zdařilé možnosti  rozšířených nastavení ochrany solárního systému, před zatuhnutím, zamrzáním, různé prázdninové režimy atd. Pokud jsou zapojena všechna solární čidla je zde i možnost kontroly nad tepelným ziskem celé sestavy.

Čerpadlová jednotka pro solární systémy

V nabídce máme dvouvětvé čerpadlové jednotky osazené nízkoenergetickými čerpadly Wilo a Grundfos. Tyto čerpadla se nám velice osvědčila svými provozními schopnostmi a životností. Každé čerpadlo je opatřeno možností nastavení otáček. Toto se pozitivně odrazí při dlouhodobém používání. Čerpadla jsou z materiálů odolných chemickým látkám a glykolu, který proudí v solárních systémech. Každá větev čerpadlové jednotky je opatřena 2 kulovými ventily s teploměry, které lze v případě potřeby uzavřít. Například při výměně čerpadla a podobně. Na vratné větvi, označené červeně se nachází masivní separátor vzduchu, který slouží k odvzdušňování solárních systémů. Modře označená větev čerpadlové jednotky je osazena manometrem a výstupem k napojení expanzní nádoby. Čerpadlová jednotka dále obsahuje pojistný ventil 6 bar a armatury potřebné pro naplnění a vypouštění solárního systému.

Expanzní nádoba pro solární systémy

Slouží pro vyrovnání tlaků v solární soustavě a měla by splňovat kritéria pro použití v solárních systémech. Zde hovoříme hlavně o typu memrány a maximálních provozních tlacích. Správný tlak expanzní nádoby určí náš technik při montáži solárního systému v  závislosti na tlaku solární sestavy, respektive rozdílu výšky solárních kolektorů a expanzní nádoby. Vetšina expanzních nádob je testována na tlak až 10 bar.

Propojovací materiál a konstrukce pro solární systémy

Liší se v závislosti na typu solárního kolektoru. Buď se jedná o svěrné šroubení Φ22 nebo převlečné 3/4" matice a podobně. Zde záleží na typu solárního kolektoru, systému a daném výrobci. Dodáváme buď hliníkové konstrukční prvky pro uchycení solárních kolektorů nebo ocelové s antistatickým vysoce kvalitním nátěrem, případně nerezové. Jednotlivé případy uchycení ke krovům jsou dány typem střechy. Na šikmé střechy ve většině případů dáváme nerezové střešní háky. Do plochých střech zásadně nevrtáme a nezasahujeme.Konstrukci pro solární kolektory usazujeme na určené betonové bločky, které zajištují jejich plnou stabilitu. Váha a počet bločků je dána typem střechy a její nosností.