Pozor na vykutálené firmy se solárními systémy

V rámci nabízeného servisu se na nás obrací stále více zákazníků s prosbou o opravu a uvedení do provozu solárních  vakuových trubic. Rábi bychom Vám přinesli další rady, jak se vyhnout možnému podvodu ze strany firem, které nabízí montáže a vyřízení dotací na solární ohřev teplé užitkové vody.

Důrazně doporučujeme, dbejte na to, aby vám solární systém montovali zaměstnanci dodavatele solárního systému. V opačném případě si nadbíháte na neřešitelný problém s případnou reklamací a vyhozené finanční prostředky!

Pozor na podvody se solárními vakuovými systémy                                                           Výměna solárních panelů 

Fotografie demontáže vakuových trubic a jejich nahrazení kvalitními deskovými plochými kolektory

 

Podvedený zákazník

Dotyčný oslovil firmu, která obchoduje se solárními systémy a nechal si udělat nabídku. Výše nejmenovaná firma slibovala: bezkonkurenční cenu, vynikající kvalitu, 10 let záruku a jednoduchou instalaci! Dohodli se na realizaci a vyřízení dotací, načež zákazník uhradil solární systém a dodavatelskou firmou si nechal namluvit, že montáž je snadná a ať ji provede někdo z okolí. Slíbili, že solární systém po montáži uvedou do provozu a zákazníkovi vystaví protokol uvedení do trvalého provozu (již zde je zarážející, že se chtěli  zaručit za cizí práci). Potom, co zákazník zaplatil za složení materiálu, sehnal intalatéra na montáž, firma již dělala mrtvého brouka, nic z výše slíbeného neudělala. Nemluvě o slíbení vyřízení dotace z programu Nová zelená úsporám. Po téměř 3/4 roce neuvedení solárního systému do provozu nás dotyčný oslovil s prosbou o obhlídku a naše stanovisko na celou věc.

Po obhlídce jsme zjistili, že montáž solárního systému je provedena absolutně nevyhovujícím způsobem. Zjistěné závady: špatný tlak solárního systému, vytržená expanzní nádoba ze zdi, zatuhnuté solární čerpadlo, nevyhovující prostupy střešní krytinou, šílený způsob uchycení (namísto 4 mm nerezových háků použitý 1 cm XPS polystyren jako podpěra konstrukce), čínské nekvalitní solární kolektory, nenastavený solární regulátor, naředěná solární kapalina a další závady. Navrhli jsme demontáž čínských vakuových solárních kolektorů a kompletní montáž kvalitních deskových plochých kolektorů Sun Wing T4 Alu o absorbční ploše 3x 2.5m2Součástí dodávky bylo i nastavení solárního regulátoru, naplnění solárního systému nemrznoucí směsí, odstranění všech nalezených závad  a uvedení do provozu s vyřízením dotace z programu Nová zelená úsporám.

Zákazník bohužel za solární systém zaplatil dvakrát. Podvodné firmy jsou napříč celým obchodním trhem a nevyhýbají se ani naší profesi. Při volbě realizace solárního systému se obraťte na firmy s historií a množstvím referencí. 

Všem zákazníkům rádi poradíme jak si správně vybrat solární systém a doporučíme třeba i konkurenční firmu, pokud máme jistotu, že se jedná o profesionály v našem oboru. 

 

Fotografie z demontáže vakuového solárního systému.

 Pohled na zpackanou montáž solárního systému Střešní háky solární systémy Prostup střešní krytinou