Tisíce instalací solárních systémů k ohřevu vody

Jak vybírat firmu k realizaci solárního systému

Všem zákazníkům bychom doporučili být obezřetní při výběru firmy na realizaci solárního systému. Určitě byste měli věnovat pozornost referencím solárních systémů. Myslíme tím skutečným referencím, tzn. řádně prozkoumat  www stránky a prohlédnout si realizace solárních systémů. Dbejte na ukázku počtu referencí, pokud jich uvidíte 100, lze to znásobit 4-5 x. Mnoho referencí skutečně nelze vyfotogtafovat, neboť práce mohou probíhat téměř do večerních hodin a není tak co fotit. Přesto všechno ukázka 20 solárních systémů  v sekci  realizací nám příjde velmi chabá. Určitě doporučujeme si vyžádat zvlášt u dodavatele případné reference ve vašem okolí.

2500 instalovaných solárních systémů

Dnes lze v hledání na internetu zjistit, že je tu mnoho firem, založených před 3-4 lety, které se zabývají solárním ohřevem vody. S velkým úžasem se podivuji tam počtem realizací, které tyto firmy uvádějí okolo 2500. Při 250 pracovních  dnech ročně to znamená, že firma , která je tu 3 roky montuje 3 solární systémy na ohřev vody denně. Bohužel z dostupných statistik lze vyčíst, že máme například 74.000 m2 instalované plochy solárních kolektorů. Pokud budeme tedy počítat průměr 5.5 m2 na realizaci, znamená to ,že firma, která namontovala 2.500 solárních systémů, namontovala také téměř 14.000m2 solárních kolektorů. Buď si ověřte, že tato firma zrealizovala velký počet solárních systémů k ohřevu vody, ujistěte se v tom, nebo od této firmy dejte ruce pryč. Pokud někteří uvádějí nepravdy, ještě než s vámi začnou jednat, co od takovéto firmy očekávat?

Reálný počet instalací solárních systémů

Zhlédly jsme webové stránky firmy Svoboda, která se zabývá výrobou solárních kolektorů v České republice a jejich montáží. Tato firma na mne po přečtení úvodní stránky udělala pozitivní dojem. Usuďte sami, uvádí, že po 19 letech v oblasti solárních systémů dodávají tepelnou energii pro 360 domácností. 4 x delší období a 7 x méně realizací, než uvádějí jiné firmy (2500 realizací). Pokud srovnáme tato čísla, snadno se dovtípíme, která firma je férová a lze jí důvěřovat. V osobní rovině, jsem velmi rád, že jsou tu také poctivé a normální firmy jako Svoboda a spol.

Na jedné straně stojí TRADICE- JISTOTA- KVALITA.

Pokud narazíte na firmu která je na našem trhu 5 let a tvrdí, že namontovala tisíce solárních systémů, tak je to buď nepoctivá firma, nebo jeden z největších dodavatelů solárních systémů ve střední Evropě.