Víte od koho kupujete solární systém na ohřev vody?

S dotací se rodí i odborníci na solární systémy

Díky zvýšené poptávce na solární systémy k ohřevu vody podpořené dotacemi z programu Nová zelená úsporám se v České republice zrodily desítky firem nabízející kompletní servis, montáže a 20-ti leté zkušenosti. Skoro denně lze nalézt na internetu  nové a  nové firmy nabízející solární systémy k ohřevu vody. Tyto firmy se prezentují jako 20- ti letí odborníci, mají stovky či tisíce instalací po celé ČR, vyřízení dotací pro ně  není problém. Rádi bychom varovali zákazníky na vysoké riziko při případné volbě montážní firmy. Čím více je solárních systémů namontováno, tím více se nám ozývají klienti z celé ČR a žádají nás o opravy, revize a servisy solárních systémů. Z 99% se jedná o  chybné zpracování již při samotné montáži. Neznáme přesně faktory proč někdo zvolí tu, nebo onu firmu v danou chvíli, ale výsledkem tohoto je masivní nárůst žádostí o opravy solárních systémů k ohřevu vody. Ať už se jedná o solární systémy s deskovými plochými kolektory nebo o vakuové solární kolektory. V různých případech pouze žasneme jak dokázal někdo udělat spleť potrubí a že solární systém vůbec nějak mohl fungovat. Základním nedostatkem montážníků bývá absolutní opomíjení a neznalost pravidel při montáži solárních kolektorů. Tato kritika je bohužel na místě. Napálených zákazníků je čím dál více. Firmy povětšinou již se zákazníkem nekomunikují nebo změní název firmy či zaniknou. Proto doporučujeme, řádně si firmu prověřit. Určitě by se měl zákazník zaměřit na všeobecně známé informace jako např.: jak dlouho je firma na trhu, kolik mají namontováno, zda jsou jen prodejci či jestli mají vlastní montážní partu. Určitě doporučujeme nevěřit jen tomu co se píše na různých webových stránkách. 

Než se rozhodnete komu svěříte své peníze

Oslovte firmu a  nachystejte si co nejvíce otázek. Takto zjistíte zda firma o tom co prodává vůbec něco ví. Nezapomeňte, že čím více se ptáte, tím spíš poznáte, zda se jedná o ryze obchodníky či odborníky. Ptejte se na výrobce kolektorů, izolaci, váhu, typu absorbéru. Jako nápověda a vodítko by mohla sloužit otázka, kdy se vrátí investované finanční prostředky do solárního systému. Čím kratší dobu odpoví, tím je to podezřelejší. Dalším vodítkem může být nabídka solárního systému k ohřevu TUV a přitápění za 100.000,- Kč. Toto samotné je již úsměvné a takovéto firmě raději nevolejte, ještě by vás mohli přemluvit, ať si solární systém k ohřevu vody a přitápění pořídíte. Na věci je třeba dívat se reálně. Nutno podotknout, že je tu však i spousta dobrých firem. Pokud se chcete informovat, nebo doporučit některou z našich konkurenčních firem, obraťte se na nás. Rádi vám poradíme, nemáme problém vás poslat za konkurencí pokud si jsme jisti, že jejich solární systémy fungují a dosahují vysoké životnosti. Nezapomeňte, že oprava solárního systému se může vyšplhat až do desetitisíců, proto buďte obezřetní.

Jako poznámku bych rád přidal, že naše webové stránky neslouží pouze ke komerčním účelům, ale zveřejňujeme pravidelně články o solárních systémech, jejich použití, údržbě a mnoho dalších informací. Z dostupných informací vyplývá, že obsahově vlastníme jeden z nejkvalitnějších webů, zdrojů obecných a praktických informací o solárních systémech k ohřevu vody. Naše firma ráda poskytne ZDARMA rady po telefonu všem případným zájemcům.