Srovnání regulátorů pro solární systémy Sorel, Resol a Tech

Cenové srovnání solárních regulátorů

  1. Sorel    2.Resol    3.Tech 

Pokud budeme vycházet z nákupní ceny, nejdražší je Sorel a naopak nejlevněji lze pořídit solární regulaci Tech.

Vizuální zpracování a použité materiály u jednotlivých regulací

  1. Sorel    2.Resol    2.Tech

Odhledně vizuálního zpracování je Sorel z velmi kvalitních materiálů a cena solárního regulátoru odpovídá kvalitě zpracování a použitých materiálů. Regulace Resol je zlatý střed  a solární regulátory firmy Tech a jejich plastové opláštění působí levnějším dojem.

Porovnání uspořádání menu a možnosti regulátorů

  1. Tech    2.Sorel    3.Resol

Pokud budeme srovnávat strukturu menu a ovládání solárního regulátoru zde bude jasným vítězem Tech. Nabízí širokou škálu možností nastevení funkcí regulátoru, menu je plnohodnotně v češtině. Drobné výhrady mámě k světle modrému podsvícení led, které působí levným dojmem. Je zde přímá možnost napojení a ovládání alternativního zdroje jako elektrické topné patrony s nastavením časových intervalů. Dále regulátor obsahuje časově nastavitelný úsek pro položku rozmrazování, což je jeho nespornou výhodou. Menu má v  základu protimrazovou funkci nastavitelnou na zvolenou hodnotu. Výhodou je vyobrazení použitého schématu zapojení solárního systému na obrazovce regulátoru.

Regulace Sorel nabízí tmavý text na světlém Led pozadí. Menu působí velmi příjemným dojmem. Výhodou je i zobrazení jednotlivých schémat aktuálního zapojení solárního systému. Výhodou je plná podpora češtiny a středně obsáhlé možnosti nastavení.

Firmě Resol bychom vytknuli absenci českého menu. Naproti tomu regulátory Sorel a Tech mají plnohodnotnou češtinu. Regulátor má tmavé menu na světlejším pozadí LED. Působí tak příjemným technickým dojmem. 

Celkové zhodnocení

Solární regulace Tech prohrávají vzhledově a plastový kryt nepůsobí příliš kvalitně. Naproti tomu nabízí velmi široké možnosti nastavení, menu v češtině a příjemnou cenu. Poruchovost  všech solárních regulátorů je pod 1%. Ze zkušenosti víme, že regulace nebyly poškozeny ani přes úder blesku do rodinných domů. Vzhledově nejpříjemněji působí solární regulace firmy Sorel. Při zvážení všech kladů a  záporů jsme nakonec zvolili vítěze testu.

Vítězem testu je solární regulátor značky Tech

Solární regulace Sorel  Solární regulace TechSolární regulátor Resol